RÁMCOVÝ PROGRAM

Sýry, ryby a víno – Prachatice 2.-3. září 2022

19. národní přehlídka – SÝRY  A  VÍNO

17. eno-gastronomická přehlídka – RYBY  A  VÍNO

Tradiční přehlídky sýry, ryby a víno pořádáme v historických prostorách Staré radnice – radničním sále, radničním sklepení a na arkádovém nádvoří, Velké náměstí 1,  Prachatice.

HLAVNÍ  PROGRAM  PŘEHLÍDEK

Prezentace a ochutnávka sýrů, pokrmů z ryb ve spojení s vynikajícími víny

Pátek 2.9.2022

10.00 – 14.00 – slavnostní zahájení – hosté a odborná veřejnost

17.00 – 23.00 hod. –  veřejnost

Sobota 3.9.2022

17.00 – 23.00 hod. –  veřejnost

Národní přehlídky – Sýry a víno se zúčastní především naše mlékárny, které získaly za  své vynikající výrobky řadu ocenění,  zejména ocenění značky kvality KLASA. Celkem se zúčastní dvanáct mlékáren, z toho tradičně  jedna mlékárna GOLDSTEIG z Bavorska. Celkem bude prezentováno na 50 vzorků sýrů vynikající kvality z kravského, kozího a ovčího mléka.

Eno-gastronomické přehlídky – Ryby a víno se každoročně zúčastní rybářské společnosti, výhradně z jižních Čech a poskytnou nám různé druhy sladkovodních ryb, především kapra, amura, pstruha, sivena, candáta apod.,

Pro snoubení pokrmů jídla a vína bude prezentováno více jak stovka skvělých vín z 27 vinařství z Moravy a Čech, které získaly mnoho ocenění z domácích i světových výstav.

Na arkádovém nádvoří bude tradičně nainstalováno kuchařské studio, kde budou mistři kuchaři,  předvádět a moderovat své kuchařské umění- pokrmy a speciality ze sýrů a ryb.

DOPROVODNÝ  PROGRAM

Hudební doprovodné produkce na arkádovém nádvoří

Program bude postupně upřesňován a doplňován !

Záštitu převzali ministr zemědělství Zdeněk Nekula , hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba, senátor  Tomáš Jirsa, poslanec Poslanecké sněmovny Jan Bauer a náměstek hejtmana  Jihočeského kraje Pavel Hroch.