Rámcový program

RÁMCOVÝ PROGRAM

Sýry, ryby a víno – Prachatice 3.-4. září 2021

18. národní přehlídka – SÝRY A VÍNO

16. eno-gastronomická přehlídka – RYBY A VÍNO

Tradiční přehlídky sýry, ryby a víno pořádáme v historických prostorách Staré radnice – radničním sále, radničním sklepení a na arkádovém nádvoří, Velké náměstí 1, Prachatice.

HLAVNÍ PROGRAM PŘEHLÍDEK

Prezentace a ochutnávka sýrů, pokrmů z ryb ve spojení s vynikajícími víny

Pátek 3.9.2021

10.00 – 14.00 – slavnostní zahájení – hosté a odborná veřejnost

17.00 – 23.00 hod. – pro veřejnost

Sobota 4.9.2021

17.00 – 23.00 hod. – pro veřejnost

Národní přehlídky – Sýry a víno se zúčastní především naše mlékárny, které získaly za své vynikající výrobky řadu ocenění, zejména ocenění značky kvality KLASA. Celkem se zúčastní dvanáct mlékáren, z toho jedna mlékárna GOLDSTEIG z Bavorska. Celkem bude prezentováno na 60 vzorků sýrů vynikající kvality z kravského, kozího a ovčího mléka.

Eno-gastronomické přehlídky – Ryby a víno se každoročně zúčastní rybářské společnosti a svazy, výhradně z jižních Čech a poskytnou nám různé druhy sladkovodních ryb, především kapra, amura, pstruha, candáta apod.,

Pro snoubení pokrmů jídla a vína bude prezentováno více jak stovka skvělých vín z 30 vinařství z Moravy a Čech, které získaly mnoho ocenění z domácích i světových výstav.

Na arkádovém nádvoří bude tradičně nainstalováno kuchařské studio, kde budou mistři kuchaři, předvádět a moderovat své kuchařské umění– pokrmy a speciality ze sýrů a ryb.

DOPROVODNÝ PROGRAM

Hudební doprovodné produkce na arkádovém nádvoří

Program bude postupně upřesňován a doplňován !

Záštitu převzali ministr zemědělství Miroslav Toman, hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba, senátor Tomáš Jirsa, poslanec Poslanecké sněmovny Jan Bauer a náměstek hejtmana Jihočeského kraje Pavel Hroch.