Rámcový program

Sýry, ryby a víno – Prachatice 4.-5. září 2020

17. národní přehlídka – SÝRY A VÍNO

15. eno-gastronomická přehlídka – RYBY A VÍNO

Tradiční přehlídky sýry, ryby a víno pořádáme v historických prostorách Staré radnice – radničním sále, radničním sklepení a na arkádovém nádvoří, Velké náměstí 1, Prachatice.

HLAVNÍ PROGRAM PŘEHLÍDEK

Prezentace a ochutnávka sýrů, pokrmů z ryb ve spojení s vynikajícími víny

Pátek 4.9.2020

10.00 – 14.00 – slavnostní zahájení – hosté a odborná veřejnost

16.00 – 23.00 hod. – pro veřejnost

Sobota 5.9.2020

16.00 – 23.00 hod. – pro veřejnost

Národní přehlídky – Sýry a víno se zúčastní především naše mlékárny, které získaly za své vynikající výrobky řadu ocenění, zejména ocenění značky kvality KLASA. Celkem se zúčastní dvanáct mlékáren, z toho jedna mlékárna GOLDSTEIG z Bavorska. Celkem bude prezentováno na 70 vzorků sýrů vynikající kvality z kravského, kozího a ovčího mléka.

Eno-gastronomické přehlídky – Ryby a víno se každoročně zúčastní rybářské společnosti a svazy, výhradně z jižních Čech a poskytnou nám různé druhy sladkovodních ryb, především kapra, amura, pstruha, candáta apod., z kterých nám mistři kuchaři vykouzlí úžasné pokrmy teplé i studené kuchyně.

Pro snoubení pokrmů jídla a vína bude prezentováno více jak stovka skvělých vín z 30 vinařství z Moravy a Čech, které získaly mnoho ocenění z domácích i světových výstav.

Na arkádovém nádvoří bude tradičně nainstalováno kuchařské studio, kde budou mistři kuchaři Tomáš Böhm a Karel Jarmar, předvádět a moderovat své kuchařské umění– pokrmy a speciality ze sýrů a ryb.

Tomáš Böhm je zkušený kuchař, své zkušenosti sbíral ve Francii, Rakousku, Německu, Maďarsku, ale i na jiných kontinentech. Je členem týmu, který připravuje akce pro české ambasády po celé Evropě.

Karel Jarmar je majitel a šéfkuchař rybí kuchyně Zlatý soudek ve Vodňanech, vedle teplé kuchyně vyrábí úžasné rybí saláty, suchi, rybí tatarák a pod.

DOPROVODNÝ PROGRAM

1. Ukázka filetování sladkovodních ryb

2. Hudební doprovodné produkce na arkádovém nádvoří

Program bude postupně upřesňován a doplňován !

Záštitu převzali ministr zemědělství Ing. Miroslav Toman, CSc., senátor Ing. Tomáš Jirsa a náměstek hejtmanky Jihočeského kraje Pavel Hroch.